CALLIGIA
BLOG
27 lutego 2019

Trendy ślubne w 2019 roku

Kolorystyka

Już na samym początku organizacji ślubu warto zdecydować się na z góry określoną kolorystykę. Pozwoli nam to na utrzymanie spójności i tym samym efekt końcowy będzie bardziej estetyczny. W tym sezonie najmodniejszymi kolorami staną się bordo, fiolet i purpura. Te kolory mogą pojawić się zarówno w dekoracjach ślubnych, jak i w stylizacjach dla druhen i panien młodych, ale również na stołach weselnych np. w aranżacjach kwiatowych. Wiem, wiem… mogłoby się wydawać, że te kolory są dziwne, nietwarzowe, nieślubne, ale musicie uwierzyć, że te kolory naprawdę wspaniale sprawdzają się na weselach, jeżeli oczywiście odpowiednio je połączymy. Do tej pory prym wiodły kolory bardzo delikatne, stonowane czy też pastelowe. Nie martwcie się- one nie znikają, ale zostają jako tło dla tych mocniejszych i bardziej intensywnych odcieni, które w połączeniu z nimi są naprawdę bardzo stylowe.

Chrom i srebro

Metaliczne elementy pojawiły się już w poprzednim sezonie, ale wtedy najmodniejszymi kolorami było złoto, różowe złoto i miedź. Teraz ich miejsce zajmują chrom i srebro, które idealnie wyglądają w różnego rodzaju dekoracjach na sali, takich jak podstawki pod talerze, serwetki, czy flakony Ementy metaliczne pojawiają się również w zdobieniach na sukniach ślubnych.

Mapping

Dzięki najnowszym osiągnięciom technologicznym możemy wyświetlać obrazy w bardzo wysokiej rozdzielczości na niemalże każdej powierzchni. Mapping sprawdza się zarówno na budynkach, jak i na mniejszych elementach. Dodatkowo świetnie wypada jako dekoracja tortu. Te obrazy mogą być zwykłymi grafikami, ale również mogą przybrać formę animacji. Daje nam to ogrom możliwości. Jeżeli marzysz o powiedzeniu sobie sakramentalnego TAK pod gwieździstym niebem, w rajskim ogrodzie a może pragniesz latających nad głową motyli? Jeżeli tak, to ta opcja jest zdecydowanie dla Ciebie. Uwierzcie mi mapping to prawdziwa magia.

Trendy kulinarne

Małe porcje! W tym sezonie będą bardzo modne tak zwane Finger Food’y. Jak je zastosować? Zamiast wielkich półmisków z przystawkami postawionych na stołach lepiej przygotować Finger Food’y, czyli małe porcje, które każdy gość jest w stanie wziąć w rękę i na raz sobie chapnąć. Dzięki temu, że porcje są bardzo małe, goście mogą spróbować bardzo różnych dań, bez obawy o miejsce w żołądku. Takie małe porcje idealnie sprawdzają się w menu deserowym. Szczególnie kiedy tworzycie słodki stół.

Royal Wedding

W ostatnich czasach bardzo mocno inspirujemy się ślubami królewskimi. Nic dziwnego, która Panna Młoda nie chce czuć się jak księżniczka w tym najważniejszym dniu? To, co szczególnie w tym roku będzie widoczne łączenie bardzo długich welonów z tiarami, diademami i koronami.

To właśnie 5 najsilniejszych trendów na nadchodzący sezon ślubny. Pamiętajcie, że nie musicie wykorzystywać ich wszystkich na raz, żeby zorganizować naprawdę modne i piękne wesele. Najważniejsze jest, aby wesele spełniało Wasze wyobrażenia i oczekiwania- to w końcu Wasz najpiękniejszy dzień!

X
  • Szukaj
  • Moje konto